Свет

Тарантино: Знаев што правеше Вајнстајн, можев да преземам нешто. Сега ми е срам

Филмскиот режисер Квентин Тарантино изјавил дека знаел што им правел продуцентот Харви Вајнстајн на жените и дека сега му е срам што не реагирал за сексуалните вознемирувања и напади.

– Знаев доволно за да направам нешто повеќе – рекол Тарантино во интервју за „Њујорк тајмс“, наведувајќи неколку случаи.

Тој посочил дека она што го знаел за Вајнстајн не се гласини и прказни од втора рака, додавајќи дека жали што не презел одговорност за она што го првел продуцентот со кој соработувал на многу филмови.

– Да го направев она што требаше да го направам, не би соработувал со него – рекол режисерот, додавајќи дека за неговото недолично однесување слушнал одамна.

Неговата поранешна девојка Мира Сорвино му рекла дека продуцентот ја вознемирувал и додал дека уште една актерка му зборувала за продуцентот, како и дека знаел дека актерката Роуз Мекгован постигнала спогодба со Вајнстајн.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.