Свет

Талибанците бесат луѓе на плоштад

Талибанците на јавните плоштади обесија тела на четворица мажи, тврдејчи дека се работи за киднапери од различни делови на градот Херат од западниот дел на Авганистан, објави ДПА.

(ГРОЗОМОРНО ВИДЕО) Талибанците бесат луѓе на плоштад

Талибанскиот заменик гувернер на покраината Мавлави, Шир Ахмад Амар изјави дека мажите се убиени во директни судири со талибанските борци откако претходно киднапирале еден трговец и неговиот син кои подоцна се спасени.

-Нивните тела се обесени на градските плоштади како пример за другите. Обесени се за веќе никој да не се осуди да направи такво злосторство , изјави Амар.

Во видеото објавено на социјалните мрежи се гледа тело на еден маж во ланци натопено во крв , кое е обесено со дигалка на главниот плоштад во градот Херат.Македонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 03:44 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.