БалканМакедонија

Таче да каже кој е премиер: Груби објави фотографија “со премиерот и претседателот во Приштина”

Првиот вицепремиер Артан Груби на друштвената мрежа Фејсбук објави фотографија на која се гледаат, тој, лидерот на ДУИ Али Ахмети и премиерот на Албанија Еди Рама.

Над фотографијата Груби напиша: Со премиерот и претседателот во Приштина.

 

Најверојатно фотографијата е од пред два дена во Приштина, кога лидерот на ДУИ присуствуваше на промоција на книга.

Инаку денеска падна одлука, премиерот Димитар Ковачевски заедно со премиерот на Албанија Еди Рама и претседателот на Србија Александaр Вучиќ утре да патуваат на Советот за Западен Балкан во ЕУ.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.