Македонија

Taче бил на гости кај криминалец

Прајм министерот ќе одел во посета на Никоб лаб. Новинари, прашајте го прајм министерот како задржуваат медицински кадар со никоб, дали со над 60 ко бајаги , спогодбени откази. Не убаво ич од страна на премиерот, ама он си знае. И да си памти.
Овој по телевизии го викаат па збори дека задржал персонал да не замине од државата . Со што да го прашате, драги новинари, кога веќе ви бил гостин по емисија, ги задржа со над 60 ко бајаги , спогодбени откази????Одвратно!!!!!!
“- Во однос на кадровските решенија и наоѓање персонал, задачата не е лесна и тие млади доктори, медицински сестри и техничари во последен момент сме ги задржале да не заминат во странство, бидејќи за нив претставуваше предизвик да работат во нашата компанија, додаде Лазаров.”

Ковачевски во посета на Групацијата НИКОБ

Ве известуваме дека на 19.5.2022 година (четврток) со почеток во 11:30 часот, премиерот Димитар Ковачевски ќе оди во посета на ПЗУ НИКОБ Медикал и НИКОБ Лаб во рамките на Групацијата НИКОБ.
Локација: Булевар „Борис Трајковски” бр. 62, 1000 Скопје

После посетата, околу 12:15 часот предвидени се изјави за медиуми на премиерот Димитар Ковачевски и сопственикот на групацијата НИКОБ Кирил Лазаров.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.