Живот

Таа е најубавата наша спортиска,момците лудуваа по неа

и ние од ДОКАЗ највише си ја сакаме баш у инат на струмичани

Ракометарката Ива Стојковска ваши за една од нашите најубави спортиски.Оваа русокоса беше дел од РК Вардар,а денес игра  во еден клуб  познат ракометен клуб во  Косово. Мајка е на малата Надја. Ива освен што е професионален ракометен игреч,беше дел и од сите модни збидувања.Момците врат кршеа по неа,но таа му го даде срцето на струмичанец едно говедо џандарско што уште си игра со играчките и дреме у Струмица. Велат дека убавата Ива денес е посветена мајка.Живее во скопската населба Ѓорче Петров.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.