Живот

Taa e најмладата и најубавата пратеничка во новиот парламентарен состав

Македонија

Заболени
17,629
+146
Мртви
725
+3
Излечени
14,581
Активни
2,323
Last updated: 27/09/2020 - 21:41 (+02:00)

23-годишната студентка Артина Ќазими од гостиварски Добри Дол од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива е најмладата народна избраничка.

За неа многумина велат дека е вистинска убавица и дека буквално ќе го краси Парламентот.

loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker