БалканМакедонијаТОП

Свето пивара нов амбасадор во Бугарија нема он гревови освен што ја скина жена си…а она го труеше у меѓувреме

bugarite pisuvaat deka sveto pivara ke bil ambasador vo sofija

mozno e on ima tamu apartman a i mek donalds dukjanite vo cela bugarija se negovi

Првиот човек на винаријата „Тиквеш“, Светозар Јаневски, наречен Крал на пијалоците во РС Македонија, најверојатно ќе биде амбасадор на Скопје во Софија, велат дипломатски извори за „Епицентар.БГ“.

А скопскиот весник „Слободен печат“ ја цитира изјавата на премиерот Кирил Петков по средбата со претседателот Стево Пендаровски дека очекува новиот амбасадор на Скопје да биде именуван во следните 60 дена, пишува „Вечер“.

Пендаровски вети дека нема да го одложува именувањето на нов амбасадор по добиениот предлог од Владата.

Слободен печат ја цитираше изјавата на Петков дека новиот амбасадор ќе биде „бизнис ориентиран и прагматичен“.

Светозар Јаневски е опишан како еден од најуспешните македонски бизнисмени, со долгогодишно искуство во стратешки менаџмент и претприемништво. (Вечер)

Свето пивара од како почина жена му се пушти во прцкање водителки со лесен карактер за спортски активности во кревет, Жика дели вијагра Свето папа и рипка војничетоПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.