БалканМакедонијаСпортТОП

Свето пивара не помага на македонски клубови ама српски и босански дебело ги финансира, гнида од човек е тој!

Свето Пивара со неговата компанија Винарија Тиквеш ќе биде главен спонзор на босанскиот клуб Борац Бања Лука. Каде Свето има вложено во македонски клуб? Каде Свето е главен спонзор на македонски клуб? Каде Свето има доделено финансиска помош за македонски клуб?
А да и на српска ѕвезда и даде пола милион, а во мкд само краде денар помош никому нема дадено, 2,5 милиона зема државна помош за грозјето од системот капка по капка само зема зема од кај нас гнида од човек е СВЕТО ПИВАРА
Нема достапен опис


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.