Живот

СВЕТЛА ТОЧКА ВО ТМУРЕН ДЕН, НАЈДОБРИОТ НОВИНАР БОРЈАН И НАЈДОБРИОТ БИЗНИСМЕН МИЈАЛКОВ ТЕТ А ТЕТ

школските другари

Најди си некој што ќе те гледа како Борјан што го гледа Мијалков 💕

За оние што не знаат они двајца се школски другари у ист клас учеле…

Фотографија на Јована Мојсоска.

Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, осомничен во предметот “Таргет -Тврдина” за масовно прислушување дојде меѓу последните во суд на рочиштето закажано за денеска на пладне.

Пред судницата веќе беа дојдени новинарите кои биле прислушувани во УБК додека тој беше шеф на тајната служба. Сепак Мијалков кога влезе пред судница првиот поздрав го имаше со новинарот Борјан Јовановски.

По сведочењето на Јовановски, адвокатот Љупчо Шврговски му се обрати на судот “судија ова е сведочење, три минути”.

Шврговски имаше забелешки дека во сведочењата новинарите се расплинувале во детали кои не биле битни за кривичната постапка.

Македонија

Заболени
27,199
+245
Мртви
934
+15
Излечени
18,948
Активни
7,317
Last updated: 26/10/2020 - 19:56 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.