ЖивотЗанимливости

Стружанец стана стратешки партнер на моќниот Илон Маск од Тесла.

Сопственик на компанија за софтвер од Струга кој има бизнис и во Германија стана
стратешки партнер на еден од најбогатите луѓе на светот Илон Маск кој освен
познатата компанија Тесла води уште неколку компании кои се сметаат за
револуционерни во своите области.
Стружанецот Роберт Милески денеска ја објави веста со каква можат да се пофалат
само малку компании во светот.

“Да се пофалам – мојата компанија Introcode стана стратешки партнер на Тесла.
Отсега софтвер “Made in Macedonia” во нивните производи и во една од технолошки
најнапредните компании во светот”, напиша Милески кој во јавноста во Македонија
е познат како жесток борец против промена на името и идентитетот на Македонците.Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 10:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.