Колумни

Столковски до Џемо: За напад врз новинари никаде нема да те собере да се сокриеш!

Фејсбук објава на Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ:

„Како долгогодишен новинар најостро го осудувам нападот врз новинарска екипа во Прилеп.
Ова не смее да остане неказнето.
Без никаква поврзаност со мојата актуелна позиција, јас ги повикувам сите новинарски здруженија да го осудат нападот, но и да ги повикаат Спасовски и Заев да си ги соберат горилите!
До ликот Џемо, координатор за црни активности на Режимот во Прилеп;
Собери си ги рацете додека не ти е предоцна! Границата оддамна ја мина.
Вчера нарача полициско насилство и апсење, сега тепање и кршење камери!
За организиран напад врз новинари никаде нема да те собере да се сокриеш!
Ниту џипот, ниту црвениот елек и качкет ќе ти помогнат!
Зоран и Горан уште помалце!“.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.