Живот

Срцка бе он неизживеан: Градоначалникот на Струмица се весели во кафана – За ВИП гости не важат ковид протоколи!

Струмичкиот градоначалник Костадин Костадинов се чини дека е ВИП гостин вечерва во ресторан во Струмица, според видеото и фотографиите подолу:

Може да се забележи дека во објектот не се почитуваат никакви ковид протоколи,  но затоа се шеруваат видеа и фотографии по социјални мрежи.

Според Извори на Нетпрес, во кафеана прослава со жива музика организирал струмичанецот Лазо Котуровиќ, алијас Лазо Длгио, кој има криминално досие и е осудуван за што и одлежал затворска казна.

ВИДЕО ТУКАПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.