Свет

Срце, се заљубив во деверушата, да ја омажиме и неа? Трио раскажува каков е животот во полигамна врска

Енџел Бејли (26) и Тајлер Хејс (29) се венчале во мај 2022 година. На венчавката деверуша им била најдобрата пријателка на Енџел, Сем Викс (23), која за кратко време им станала и повеќе од само деверуша.

Енџел и Тајлер почнале да се забавуваат во 2018 година, откако се запознале на Тиндер , а ја поканиле Сем да се приклучи на нивната врска само три години подоцна.

Во 2021 година, Тајлер ја запросил Енџел и потоа двајцата побарале од Сем да се пресели кај нив и официјално да стане нивна девојка.

И покрај реакциите на интернет, Енџел тврди дека нејзиниот живот е подобар од било кога и за време на неодамнешното видео на YouTube рече: „Повеќето луѓе се среќни ако најдат една личност што ќе ја сакаат, но ние сме доволно среќни што најдовме по две“.
Енџел и Сем споделиле еднократен бакнеж на факултет, но повторно ја запалиле нивната искра на музички фестивал, кога и заедно завршиле во тројка со Тајлер истата вечер.

„Сите тројца отидовме на фестивалот и можеби поради музиката и алкохолот, набрзо ја вклучивме и Сем во нашиот бакнеж“, објаснува Енџел за ноќта кога повторно ја разгореле нивната романса од факултет.

„И тогаш Тајлер се согласи, со зборовите: „Па, тоа е прилично кул.“

Иако триото првично мислеle дека тоа е забава за една ноќ, на крајот сите ги сфатиле чувствата еден за друг и решиле да станат тројка – започнувајќи романтична врска меѓу тројцата.

И додека тројката сега е посреќна од кога било, работите не биле отсекогаш лесни.

Енџел, Тајлер и Сем се обиделе нивната полигамна врска да функционира на два одвоени начини, по нивната прва тројка, но не можеле да направат да трае подолго од две недели.

Сепак, триото не можело да заборави еден но друг, па ја обновиле својата врска во 2021 година, кога Сем дури и се преселила кај парот.
На почетокот на нивната врска, Енџел рекла: „Се плашевме да се отвориме еден кон друг, застрашувачки е да додадете сосема нова личност во вашиот живот од која можете да зависите“.

„Бев себичен, но успеав да ја надминам мојата љубомора. Сега тие одат на состаноци, ние одиме на состаноци и сите тројца одиме на состаноци.’

Тројката мораше да постави и план за нивниот сексуален живот. Во спалната соба, Енџел, Тајлер и Сем делат еден кревет, но не често сите имаат секс заедно.

Наместо тоа, двајца од нив ја земаат спалната соба додека другиот „гледа телевизија, готви или чисти“.

Семејствата на Сем и Енџел дознале за тројката преку „TikTok“ каналот и веднаш ја прифатиле ситуацијата, но семејството на Тајлер го немало истиот одговор.

Една недела пред венчавката на Тајлер и Енџел, братучедот на Тајлер, кој требало да биде кум на нивната венчавка, дознал за неговата полигамна врска и решил да се откаже од венчавката.

За среќа, и мајката и таткото на Тајлер екстремно ја поддржуваат неговата врска, но Тајлер истакнал дека тој повеќе „не разговара“ со ниту еден член од неговото пошироко семејство откако тие го изразиле своето неодобрување за неговиот „начин на живот“.

Тие, исто така, често слушале како луѓето им велат дека нивната врска „никогаш нема да трае“ и ги прашуваат кој е нивниот „омилен“ меѓу тројката.

И покрај коментарите на омраза и неодобрувањето од членовите на семејството на Тајлер, триото се снаоѓа подобро од кога било и дури се надева дека наскоро ќе ја додадат Сем во нивниот брак.

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.