Балкан

СРПСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА ВУЛИН ПРЕД НЕГОВИОТ РУСКИ КОЛЕГА, МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА ЛАВРОВ ГО НАРЕЧЕ ПУТИН БУДАЛА!

На социјалните мрежи се појави како српскиот министер за одбрана Александар Вулин го нарекува претседателот на Русија, Путин пред неговиот руски колега, министерот за одбрана Сергеј Лавров каде за рускиот претседател се обраќа со зборовите ,,За мир се потребни минимум двајца, а за војна само една будала”.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.