Балкан

Српската мис Мирјана Стојановиќ загина во сообраќајна несреќа

Мирјана Стојановиќ (34), која беше Мис на Србија 2007, утрово загина во сообраќајна несреќа, јавуваат тамошните медиуми.Несреќата се случила на патот Прхово – Шимановци, кога Стојановиќ која го управувала својот автомобил Голф се судрила со камион и починала на самото место.

Во времето кога се појави на модната сцена, на 19 години, беше синоним за природна убавина.По изборот за Мис, беше активна во јавноста, но последниве години Мирјана се фокусираше на својот салон за убавина.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.