Забава

СРПЧЕ СЕ ПРАВДА: СЕДЕВМЕ ЦЕЛА ВЕЧЕР СО ЦРНЕЦОТ ВО ХОТЕЛСКАТА СОБА, ЈООЈ БРАТЕ СРБИНЕ СО СРПСКА СВАДБА СЕГА СО ЦРНЕЧКИ ПИТОН ВО РАЦЕ…

СРПЧЕ АКО СТЕ СЕ БОЦНАЛЕ СО ЦРНЕЦОТ ЌЕ ТИ ПРОСТИМЕ....

По скандалот со седење во кафеана за време на полициски час и кога е забрането работење на угостителски објекти, градоначалникот на скопската општина Центар Саша Богдановиќ, се правда на фејсбук.

Откако медиумите објавија дека тој вечерва бил во друштво со неколкумина во еден ресторан во Дебар Маало, Богдановиќ на фејсбук објави дека КК Работнички Скопје има нов играч, Иван Аска кој вечерва требало да биде сместен во хотел.

Но, според протоколите, во хотелите е забрането седење во ресторан за лица кои не се гости на хотелот, како што е случајот со Богдановиќ.

Го сместивме Иван Аска, новиот играч на КК РАБОТНИЧКИ СКОПЈЕ.
За брзо време почнуваме со нашето засилување во Градски Парк, напиша Богдановиќ на Фејсбук.Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 09:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.