Колумни

СРПЧЕ СЕ ФАЛИ ИМ ЕБА* МАТЕР НА ИНТЕРМЕЦО ГИ ЗАТВОРИВ, АМА АМАНЕТ НЕ СМЕАМ СТРУМИЦА НЕ ДАВА

Dini Muaremi 24 мин. · INTERMEZO RABOTI !!!😂😂😂 Ovoj objavuva deka e zatvoren, leleleee 🥱🥱🥱

ЗАТВОРЕН КАФЕ БАРОТ ИНТЕРМЕЦО

По пријава и континуирани поплаки од страна на жителите на Општина Центар, Секторот за инспекциски надзор донесе решение во кое на правниот субјект „Фор Фингерс“ ДОО Подружница бр.1 Интермецо Скопје му се забранува да врши угостителска дејност во законски определен рок од 30 дена.
🗣 Во интерес на граѓаните и подобрување на начинот на живот на центарци, апелирам до сите угостителски објекти да го почитуваат Законот за заштита од бучава во животната средина и да се придржуваат до пропишаните правила и прописи.
🔗 Повеќе инфо на линкот во прилог👇

линк

Фотографија на Саша Богдановиќ.

Фотографија на Саша Богдановиќ.

lazes Sasha raboti

Македонија

Заболени
57,451
Мртви
1,600
Излечени
34,970
Активни
20,881
Last updated: 26/11/2020 - 19:41 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.