КолумниТОП

Среќна ви среда гл… мој народу Македонски

jjanevski ПИСМО

Еве ви па гледај те си пошто финансова полиција и ЈО за организиран криминал, е со превез на очи кој се вика Заев!!!!!!
Еве ви да видите пример колку лапале од Груевците ” наши” , а продолжиле Заевците наши !!!!!!!!  Дури се сомневам дека сите вие би сакале на нивно место да бидете !!!!!
Цифриве ги добивте еднаш ама уште мали беа , од 2013 , е сега видете ги од    Мај 2017 !!!!     И што викате Гоценцето од катастар , Тунџев , Чифлиганец и Заевци и Шеќериновци дали си лапнаа , Зашто Катица и Лиле истрага направија, а нема постапка???? , Зашто и они дел си лапнаа и си лапкаат уште !!!! А да ги извадиме и другите фирми со нивните магариња и магарици и нивните Гоценца “фини ” !!!! И  Призма и Брнс не биле во право и ИРЛ и јас не сум во право !!!! Срам да ви е !!!! И да почнеме преговори , вакви во Европа не не примаат !!!! Со крадачи и лажачи , митаџии и нивни слуги !!!! Нели бевте Господов народ , а сега сите кукавици кога треба стварно да се работи !!!!! Па да ве видам вас Вилма и другите , а посебно Лиле Стефанова што ќе сработите !!!!! ????
Ќе ви даде акции во Комерцијална Чифлиганец на име на деца !!!??? Па сигурно, зошто станав гатач и тоа ќе биде !!!!! И кој чантички сега Гоцињата ќе ги шетаат, Долче и Габана или нова фирма ,за да не се гледа кога  ќе ги шетаат до Гевгелија и од таму назад преку Струмица и Радовиш ,па до Куманово и Гостивар на ВРАЌАЊЕ во Тетово ,нова свежа роба , свежо “испечатена “во фабриките нивни , ама само евра !!!! АФраерчето ќе се прави фино , сега “немало пари ” па во Стокомак ќе пазари, ама ко ќе оди во странство  со Волвото ХС 40 пари фрчат на сите страни !!!!  А Гоценце ќе се дотера за во катастер ,за геодетчињата појше пари од “убавина”  да” вадат” ! И поголем раководител да ја стават !!!! Што и е гајле магарето се потпишало , па оно ќе се дотерува и уценува од “грижа “ голема!!!! Тунџев се знае каде , во Бардовци ќе си ги носи кај сите големи Газди !!!! Нешто и до Визбегово ќе скокне!!!! Таму се е под надзор и никој не ги “КРАДЕ”!!!!!
Сега нешто озбилно- Очекувам резултати  и се молам се да биде во ред !!!!  Сакам оваа среда стварно среќна да биде !!!!! Те сакам мило суштество, мало мое дете!!!!!  Секогаш за родителот тоа ќе бидеш !!!Македонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 10:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.