ЗанимливостиСпорт

СРЕЌАТА НИ ГО СВРТЕ ГРБОТ: ЗА ДА СТИГНЕМЕ ДО СВЕТСКО ТРЕБА ДА ГИ ПОБЕДИМЕ ИТАЛИЈА И ПОРТУГАЛИЈА И ЦЕЛА НАЦИЈА ДА ГО ПРЦНЕ И САШЕ ПОЛИТИКО У ГЗ?!?!

Фудбалската репрезентација на Македонија ќе се соочи со Италија во полуфиналето од баражот за Светското првенство. Македонија е во Групата Ц.

Втор пар во оваа група е парот Португалија – Турција. Ова значи дека доколку Македонија ја помине Италија, во финалето за пласман на СП ќе игра против победникот од овој меч.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.