Балкан

СРБИЈА НЕ ЧУВА, А МАКЕДОНИЈА НЕ НЕ ВАКЦИНИРА

КОМШИИТЕ НИ ГИ ЧУВААТ ДЕЦАТА

Можно е да е слика од 1 лице, стоење и текст

Македонците се вакцинираат масовно, но во Врање и Ниш. Практично, српската влада ја врши обврската на македонското министерство за здравство кое вакцини набавува речиси исклучиво како подарок или донација иако парите од буџетот на македонската влада се трошат но, не за својата намена, а над 20.000 Македонци досега веќе се вакцинирале лично во Србија. Министерот Венко Филипче одамна нема контрола ни план за масовно вакцинирање на Македонците со вакцини купени од македонскиот буџет, иако е сега најголем во историјата на државата.

Сликите од граничниот премин Табановце, денес, со колона автомобили во недоглед и Македонци кои замнуваат на вакцинација во Србија е еден од доказите за тоа како изгледа масовната вакцинација ан Македонците.

Утрово според камерите поставени на граничниот премин „Табановце“ може да се забележи зголемена фреквенција, односни дека стотици автомобили чекаат влез во соседна Србија.Македонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 08:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.