Забава

ВИДЕО: СПОРЕД ЗОКИ БУГАРИТЕ НЕ ОСЛОБОДИЛЕ 41 ВА, ТИ ДЕЧКО ОЗБИЛЕН СИ?

Што човек треба да си да плукаш на тие кои први те признале, кои ти овозможиле развој на сопствениот идентитет, кои те помагале и те вклучиле во една од најнапредните идеи на 20 век, а да се упикуваш на некој кој те делел, тепал, убивал, поробувал, а сега ти става и пречки на можниот развој?

Јас сум горда што сум родена во СФРЈ. Горда сум на уникатниот систем кој успеа да го развие. Горда сум на визионерството и демократскиот исчекор кој го направи. Горда сум што сме биле дел од друштво на народи кои операционализирале една од најидеалистичките идеи во неверојатно тешки услови.

Бугарија има направено многу историски гафови, и се што давала и дава на Македонија го чувствувам како подарок даден од Данајците.

Мислам дека треба да се најде компромисно решение, меѓутоа навистина не сакам луѓе кои плукаат на сопствените достигнувања, за да се умилкуваат на актуелниот були од соседството.Македонија

Заболени
91,161
Мртви
2,812
Излечени
79,621
Активни
8,728
Last updated: 27/01/2021 - 10:41 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.