Македонија

Спасовски вели: Полициските службеници не дозволија да дојде до инцидент од поголеми размери

Нема достапен опис

t

Полицијата го спречи инцидентот, и тоа поголем број на полициски службеници. Погледнете ги видеата кои беа објавени од медиумите и од нас. Еве само една слика ќе ви покажам, зар ова не е некој што интервенира на лице место? Не треба да дојде до ова секако, и за да не дојде до ова секој еден граѓанин треба да знае дека мирни протести мора да бидат. На никого не му е дозволено да вади огнено оружје, немојте да оправдувате вадење на огнено оружје, можеше да дојде до поголеми последици, рече Спасовски.

Спасовски апелираше и до граѓаните и до политичките субјекти и сите кои учествуваат на протестите да бидат на мирни протести.

Нема достапен опис

-Вандализмот и насилството нема да даде резултати во никој случај, рече Спасовски.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.