Македонија

СПАСОВСКИ: МВР ПОВТОРНО ЌЕ БИДЕ ГОРДОСТ НА ВИСТИНСКИТЕ ПРОФЕСИОНАЛЦИ!

СПАСОВСКИ: МВР ПОВТОРНО ЌЕ БИДЕ ГОРДОСТ НА ВИСТИНСКИТЕ ПРОФЕСИОНАЛЦИ!

МВР нема повеќе никогаш да биде ничиј партиски штаб. Борба против криминалот и корупцијата, почнувајќи од онаа во редовите на МВР.

Во МВР повеќе нема место за криминалци. Довербата ќе ја добиеме со деполитизација и декриминализација на полицијата.

Ќе изградиме полиција која ќе се грижи за безбедноста на граѓаните, полиција која ќе влева сигурност, а не страв кај граѓаните.

Компромис нема, одложување нема. Вистинските професионалци повторно ќе бидат горди на оваа институција. Честит 7-ми Мај денот на полицијата на Р. Македонија.

Македонија

Заболени
57,451
Мртви
1,600
Излечени
34,970
Активни
20,881
Last updated: 26/11/2020 - 19:11 (+01:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.