Колумни

СПАСОВСКИ: МИЈАЛКОВ Е ВО ЗЕМЈАВА, ВЕРУВАМ ДЕКА ЌЕ БИДЕ ФАТЕН!

– Според анализите на сите разузнавачки и безбедносни институции, Мијалков ја нема напуштено земјава, правиме напори и верувам дека тој ќе биде фатен и пратен во притвор.

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски на денешната прес конференција на која откри дека нема намера да поднесе оставка затоа што одговорноста лежи во ОЈО и судот.Македонија

Заболени
103,020
+233
Мртви
3,144
+7
Излечени
91,507
Активни
8,369
Last updated: 01/03/2021 - 16:26 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.