ЗабаваЗанимливостиТОП

Сораја се жали голема компанија увезува мазут со повисок процент на вода а јас си родив син

Сораја Вучелиќ  се породи и на свет го донесе наследникот Кан. Таткото сеуште не е познато кој е а и не е битно.

Сораја Вучелиќ е една од најпопуларните старлети во регионот, која троши милиони на гардероба и брзи автомобили. Нејзината слава дојде со огромна брзина, а исто така и нејзиното богатство.

Иако сега ужива во раскошот и луксузот, не беше секогаш така. Родена е во Книн во 1986 година. Нејзината мајка Анка била исфрлена од дома од родителите кога дознале дека е бремена бидејќи не се согласувале со нејзиниот избор.

Таткото на Сораја не бил со нив две, па Анка и малата Сораја се вратиле во Црна Гора во Бар. Бидејќи немала со што да ја издржува, ја дала на згрижувачко семејство кое живеело во Војводина.

Поради оддалеченоста, средбите меѓу мајката и ќерката не биле можни, па Анка по неколку месеци ја сместила Сораја во домот за напуштени деца „Младост“, пишуваа тогаш медиумите.

Кога семејството и простило на Анка, таа и Сораја се преселиле кај браќата на Анка. За жал, Анка се разболела и починала кога Сораја имала само 17 години.

Сораја извесен период живеела со својот татко, но штом го завршила средното образование се преселила во Белград и живеела сама.

Еве неколку слики од Сораја пред и потоа

Од грди пајчиња до лепотици со пластични операции – ФОТО Сораја и Емина пред и потоаMKnews

Нејзе не и годеа баш пластичните операции - За Се

Не ни наликува на девојката која беше во „Големиот брат“: Сораја сега има поинакво лице, и тело

Од дом за сираци до скапа старлета: Животот на Сораја Вучелиќ како на филм - Република

Фото: Српска старлета некогаш и сега - Канал 5

Не ни наликува на девојката која беше во „Големиот брат“: Сораја сега има поинакво лице, и тело

Сораја ја исфрлиле од скопска кафана, глумела ѕвезда и не сакала да ја плати сметката - Reporter.mkПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.