Македонија

Сопственикот на дивоградбата во „Мавровка“е лице од Арачиново….

Македонија

Заболени
17,629
+146
Мртви
725
+3
Излечени
14,581
Активни
2,323
Last updated: 27/09/2020 - 22:26 (+02:00)

Министерството за внатрешни работи има основани сомневања кој е можниот градител на дивоградбата пред ТЦ „Мавровка“. Од МВР испратиле известување до Основното јавно обвинителство во кое ги известуваат што сѐ презеле до сега во врска со овој случај и соодветните докази кои ги прибавиле и упатувале на тоа кој може да ја го гради објектот.

Според сознанијата до кој дојде редакцијата Охридскај, сопственик и инвеститор на спорната дивиоградба во комплексот „Мавровка“ е лице од Арачиново , кој бил и претходен сопственик на кафулето ,кое изгоре во мистериозниот пожар.

Како што дознава редакцијата Охридскај и во Општина Чаир за цело време добро им бил познат инвеститорот, а и фирмата која изведувала градежни зафати, уште од денот на започнување на градење спротивно на законите.

loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker