Македонија

Собранието нема да се распушти, ВМРО-ДПМНЕ го згрешило името на државата!?

Предлогот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ распуштањето да биде на 12 февруари, како што првично се залагаше Талат Џафери, но и штто беше договорено на лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски, нема да биде ставен на собраниска седница.

Според сознанија на „360 степени“ од Собранието, овој предлог, веројатно, ќе биде отфрлен како неуставен, затоа што е поднесен со старото име на државата, наместо со новото уставно име Северна Македонија.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.