Македонија

СО ВАКВИ ЛИ ЌЕ ИДЕМЕ ВО ЕВРОПА, СО ВАКВИ ЌЕ ИДЕМЕ САМО ВО ЏУНГЛИТЕ ВО ЦЕНТРАЛНА АФРИКА: ПА ДОБРО БЕ ЧОВЕЧЕ ДАЛИ СИ ТИ НОРМАЛЕН?!?!

Можно е да е слика од 4 луѓе и текст

Добро во кој дел на Скопје живее овој човек па да нема контејнер никаде за да мора ѓубрето да го фрла од мост во Вардар?!?!

Бива ли бе толку стока да сме како народ, нели разбира овој човек дека таа река е општо добро и треба да се чува, дека сме цивилизација и дека се знае кај се фрла ѓубре?!?!

Трагедијата е што во земјава, 80% од народот има однос кон околината како да е голем контејнер и мислат дека нема никаква разлика каде ќе го фрлиш ѓубрето, тоа е нечиј друг проблем?!?!

ЗАЕВ.мк ја има и регистрацијата на возилото на овој неандерталец ама поради глупиот закон за лични податоци ако ја објавиме ќе бидеме казнети со 1500 евра казна, затоа ќе ја пратиме на градските власти и на МВР тие нека преземат казнени мерки против овој глупак.Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 24/06/2021 - 22:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.