Колумни

Со плати од 200 до 500 евра, ние овде сме ќумез, голубарник или кочина

Плата на затвореник во германски затвор е 620 евра. Ако те затворат во Швајцарија и садиш патлиџан во затворската еко градина, ќе земаш плата од 800 франци. Затворска плата. Значи, во затвор си и државата те плаќа 800 франци. Ова се факти господа дудлачи партиски. Со плати од 200 до 500 евра, ние овде не сме му дораснати ни на затвор во Германија и Швајцарија. Значи сме ќумез, голубарник или кочина, така нешто, пишува актерот Сашо Тасевски нас војот Фејсбук профил коментирајќи ги економските прилики и плати во државава.Македонија

Заболени
188,635
Мртви
6,539
Излечени
169,946
Активни
12,150
Last updated: 24/09/2021 - 12:15 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.