КолумниТОП

СО ФИЛИП И ШТРАУС ДОЈДЕ ЖИВОТ ЗА СИТЕ САМО НЕ ЗА ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ

За пусти пари и власт се земаа ама после 17 ќе има развод. Гледајте што ви кажувам.Горан Штраус кој е претседател на општинската и Филип Темелковски вработуваат членови на ДПМНЕ и други партии..А членови на сдсм ќе одат од врата на врата и ќе молат за мизерна плата.
ЕВЕ НЕКОЛКУ ПРИМЕРИ:
1.БОРИС ВЕНОВСКИ-член на сите политички партии е вработен во царина. 2. САШЕ МЕРЖАНОВСКИ-финансиер на вмро,член и претседател на ОО на ГРОМ К.Вода,сега вработен како раководител на одделение за човечки ресурси во општина Кисела Вода
2.САШО ТРАЈКОВСКИ-окоравен вмровец вработен ни помалку ни повеќе во МЕПСО.
4.АЛЕКСАНДАР АВРАМОВСКИ-долгогодишен член на вмро и сите го познаваат по изреката и трева да пасам за вмро ќе гласам.Сега дечкото е вработен во ЕЛЕМ.
5 ВЕРЧЕ СТОЈКОВСКА-вмровка со тапија вработена во ,,Кирил Пејчиновиќ,,
7.ГОЦЕ СТАНКОСКИ-поранешен заменик министер од ВМРО сега главен за урбанизам во Кисела Вода.Притворан со лисици бил,а исто и претседател на општински комитет на вмро.
ОВА Е ДЕЛ ОД РАСКОЛОТ ПОМЕЃУ ЧЛЕНОВИТЕ. ЗА ДА ЈА СМИРАТ МАЛКУ РАБОТАТА И ФИЛИП САМ ДА ЈА ПРАВИ СОВЕТНИЧКА ЛИСТА-ФИЛИП МУ КУПИЛ КОЛА НА ШТРАУС-БМВ 5КА


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.