Македонија

Следува драстична промена на времето – метеоролозите со најнови информации

Попладне претежно во северните и североисточните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Утре и во петок ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и ќе дува засилен западен ветер. Влажен бран со врнежи од дожд во поголем дел од земјава се очекува во сабота.

Прогноза за 14.05.2021
Минимална температура: 5°C до 11°C
Максимална температура: 20°C до 29°C
Сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено во западните делови.

Прогноза за 15.05.2021
Минимална температура: 6°C до 13°C
Максимална температура: 17°C до 25°C
Претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Прогноза за 16.05.2021
Минимална температура: 7°C до 11°C
Максимална температура: 15°C до 24°C
Променливо облачно со локални врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 25/06/2021 - 00:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.