ВЕРСКА РИЗНИЦАМакедонијаТОП

СKАНДАЛОЗНО: ЦРКОВНО-ПОЛИТИЧКА АНТИМАКЕДОНСКА ЗАВЕРА НА ДВОЕЦОТ ЗАЕВ-НАУМ

Македонската јавност ја знае блискоста помеѓу Струмичкиот Владика Наум и Зоран Заев, кој е духовно чедо на Наум, но јавноста ги знае и нивните блиски релации со Бугарија и со поединци од Бугарија кои во изминатиот период се промовираа како најголеми антимакедонци и непријатели на Македонија и Македонскиот народ! Од тука ја дознаваме и скандалозната блискост на двоецот Наум-Заев, со Претседателот на антимакедонското здружение ,, Бугарска памет”, Милан Врабески”, кој како што дознаваме е чест посетител на Струмица и постојано престојува кај Владиката Наум и кај Зоран Заев, кои се продолжена рака на Врабески во Македонија и континуирано работат во корист на Бугарската кауза, на штета на Македонија и Македонскиот народ. Наум важи за близок соработник на ,,Бугарскиот двор”, за што и беше награден со титулата почесен Доктор, од универзитетот во Трново-Бугарија. Двоецот Наум-Заев, е класично црковно-политичко антимакедонско здружување! Но за среќа, ова не проаѓа кај Македонскиот народ, Македонците изградија јасна и силна национална самосвест, а изроди како Заев и Наум, имало и ќе има!Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.