Црна Хроника

Скопјанка: Деверот ни ја запали куќата

Скопјанка: Деверот ни ја запали куќата

Ноќеска во 00,15 часот во СВР-Скопје С.Ф. пријавила дека на улицата “Челопек“ нејзиниот девер И.Ф.(53), во една од собите во куќата предизвикал пожар.

Пожарот бил локализиран од семејството и опожарена била собата каде што живеел И.Ф.

Повредени лица нема.

Увид на местото на настанот ќе се врши во текот на денешниот ден.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.