Црна Хроника

Скопјанец на информативен разговор за коментар за автобуската несреќа, се правдал дека бил под дејство на алкохол кога го напишал на Фејзбук

Скопјанец на информативен разговор за коментар за автобуската несреќа, се правдал дека бил под дејство на алкохол кога го напишал на Фејзбук

Скопјанец повикан на информативен разговор поради говор на омраза за автобуската несреќа

Неофицијално, тој се правдал дека бил во алкохолизирана состојба кога
го напишал спорниот коментар.

„Денеска  од страна на Секторот за компјутерски криминал идигитална форензика, по извршени оперативни проверки и активности,во соработка со полициски службеници од СВР Скопје извршен еинформативен разговор во полициска станица со В.Е. од Скопје, поради основи на сомнение дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ објавил
коментар кој содржи елементи на говор на омраза.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.