ЖивотКолумниМакедонијаТОП

Скандалозно! Дали обвинението за Митрев е толку тенко таман да падне во суд, а обвинителката Искра и судијата Реџепагиќ да лапнат неколку станови од Жан за фала?

што бидна со лиценците од лекарска комора доктор е или не? Или ќутиш а Искре? Па нели ги бараше

Извори во  ОЈО на кои ние им веруваме оти се досега што ни дојавиле било чиста вистина не брифираат дека обвинението кое обвинителката Искра Хаџивасилева од скопското обвинителство го стокми за Жан Митрев по членот ИЗМАМА е толку тенко и на стаклени нозе таман да падне у судница кај судијата Реџепагиќ викан РЕЏО тоа ти се вика ем атер не крши ем работа не врши, Жан ќе извлече газ од кривичен прогон, а обвинителката и судијата ќе го збогатат своето материјално конто за уште по еден два стана минимум поклон од болницата на Жан Митрев..

Дали обвинителке од 650 оштетени пациенти повикавте 257 само за да се намали оштетната сума кон Жан Митрев на милион и нешто ситно ? зошто другите лица не ги повикавте дека не работеше пошта или за да остане повеќе вие и судијата да поделите? Му замрзнавте ситни и пари и еден стан само, а другите се слободни за тебе и судијата Суад Реџепагиќ се нели, а Искра?

Дали Искра потклекна кога Жан Митрев ти дојде на посета, дали глумеше будала демек ах овие од суд му уважиле некои жалби? Па кокошко една, ако лошо си ги изготвила секако ќе ти ги одбијат, ако имаш неспособна екипа најлесно се прават пари, амаа Кале гледа гледа и ќе суди и станови ќе одзема…Дали вештачењето кое го спремаше Жан е во корелација со она што ти му кажа кои ти се слабите страни на предметот за да он тука те побие на суд и сите среќни и подплатени?

МНОГУ ПРАШАЊА ИМАМЕ ЗА ВАС ГОСПОЃО ОБВИНИТЕЛКЕ И ТИ СУДИЈА И СЕКАКО АКО НЕ ПУШТИТЕ ЌЕ ГО СЛЕДИМЕ СУДЕЊЕТО

за тоа како го молеше да го прими решението да предложат докази зошто преку МВР не му го достави решението туку го молеше? Што договоривте од 13 до 18 и 30 мин. 6 сааати ти и Жан сами? Кога двајцата негови адвокати искочиле у ходник, а? И зошто се плашиш од притисокот од порталот Доказм? Па ние те сакаме ова ти е да не згрешиш..

втор дел кога ќе има ќе одиме малце и со документчиња да не испадне дека Доказ на празно зборел…

 

Можно е да е слика од 2 луѓе

Обвинителката Искра Хаџи Василева ќе се грижи за заштита на новинарите - само траба да ѝ се јавите - Република

No description available.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.