ЗанимливостиТОП

СКАНДАЛ: Вицепремиерот кој треба да се бори против корупција, не поднел анкетен лист до Антикорупциска

A kaj e станот лапнат од браќата еко пелет?

Човекот кој треба да се бори против корупцијата во Македонија, крие од институциите што поседува – открива Лидер.

Како што дознаваме од извори во Антикорупциската комисија, Вицепремиерот за борба против корупцијата и криминал, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски се уште нема доставено анкетен лист за тоа каков се имот поседува и колку се збогатил во изминатите години.

И на страната на Државната Комисија за Спречување на Корупцијата, не постои неговиот анкетен лист.

Чудно е што човекот кој треба да се бори против корупцијата, крие имот.

Македонија

Заболени
26,394
Мртви
897
Излечени
18,430
Активни
7,067
Last updated: 25/10/2020 - 09:41 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker