Колумни

СКАНДАЛ: ЛИТУРГИЈА ПОД БУГАРСКО ЗНАМЕ ВО СВЕТИ ДИМИТРИЈА ВО СКОПЈЕ

Го гледа ли ова Поглаварот на МПЦ Стефан??? Стефчеее, дали се слушаме???

Безброј Македонски револуционери и дејци ги положиле животите за мајка Македонија, но за жал на денешниве потомци ,,не им чуе Стојко” да служат панихида за душа и во чест на овие големци! Но ете и тоа се случи, во Скопје во црквата Свети Димитрија се служеше Панихида за Бугарската Врховистка Мара Бунева и тоа со Бугарско Државно знаме, во центарот на Македонската престолнина Скопје, во свет храм во кој почиваат моштите на Архиепископот Доситеј! Абре предавници, изроди, ќе го станете човекот од гроб…! Инаку ова е тешка провокација на пробугарските структури и атак врз Македонштината! Инаку, Мара Бунева е Бугарка, која целиот свој живот го посветила на борбата за големобугарската кауза! Љубовница (швалерка) на крвникот Ванчо Михајлов, со чија наредба брутално се убиени безброј Македонски револуционери, кои се бореле за Слободата и независноста на Македонија! Скопскиов поп кој служеше на Панихидата, треба да се ,,избричи”!

Пу резил, арам да ви е! ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА!!! МАКЕДОНЕЦ НИКОГАШ НЕ МОЖЕ ДА БИДЕ БУГАРИН!Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.