КолумниТОП

Скандал: Лекар Стоматолог уценуван од директорката на Здравствен Дом Охрид

Лекар -Стоматолог од дежурната стоматолошка служба при Здравствен дом Охрид вчера бил повикан од Ајсел Зејноска директорка на ЈЗУ Здарвствен Дом Охрид, при што и било соопштено дека од 17-07 од лекар стоматолог се прераспределува на работно место -Администратор во вакциналниот пункт во Модуларна болница.Стоматологот изразил негодување од ваквата одлука на Зејноска и не прифатил од лекар да работи како администратор, но следувале низа од закани од Зејноска, дека така било одлучено со Градоначалникот Коста и некојси претседател на СДСМ Чакар,и дека доколку не прифати ќе добие смена на решение од Лекар во администратор.Стоматологот со нетрпение го очекува новото решение на извесен Чакат, исвесен градоначалник Коста и на директорката на Здравствен Дом Охрид ,а за ваквата појава веќе запознаена била Лекарската Комора и дел од амбасадите во РСМ.На ваквата одлука на директорката Зејноска згрозени биле целата лекарска фела во Охрид , посебно во Здравствен дом , од каде 2 години наназад има крајно незадоволство од работењето на Зејноска.


Македонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 10:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.