КолумниТОП

СКАНДАЛ: ЕКО ЛАЈФ ФИРМАТА НА ЉУПЧО НИКОЛОВСКИ ПРОДАВА ЧИСТА ПРЕВАРА ПЕЛЕТИ, ИНСПЕКЦИИ СМЕЕТЕ ЛИ ДА ПРОВЕРИТЕ? ЕВЕ ЈАВНА ПРИЈАВА

КОИ ПЕЛЕТИ СЕ КВАЛИТЕТНИ, А КОИ НЕ??? ФОТОГРАФИИ И КОМЕНТАРИ ОД НЕЗАДОВОЛНИ МУШТЕРИИ

Иако календарски зимата половина помина, а не видовме некои екстремни зимски температури и снегови, веќе од деновиве метеоролозите најавуваат вистинска зима со снег и ниски температури! Затоа ДОКАЗМ го истражуваше пазарот да откриеме какви пелети се нудат на потрошувачите.

Сретнавме многу брендови,домашни и странски:вардар пелет, Даути пелет, Еко Лајф пелет,Спароу пелет и многу други. Од сите овие нај рекламирани се оние ЕКО ЛАЈФ пелети,за кои производителот уверува во декларацијата дека се од 100% буково дрво! Но нашето истражување покажа дека се работи за ,,чиста превара” на потрошувачите!

Секојдневно се увезува заболен сув бор од Бугарија и од него се произведуваат Еко Лајф пелетите,што може да се види и од фотографиите во кругот на фабриката на Еко Лајф! Бор,бор и само бор! Следуваат и коментарите на преварените потрошувачи! Но каде е тука Државниот пазарен инспекторат,кој треба да се грижи за квалитетот на производите на пазарот??? Или дечки забрането ви е да извршите инспекциски надзор во Еко Лајф?? Ќе ви се налути Љупче Николовски…

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

 

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен описМакедонија

Заболени
89,463
Мртви
2,739
Излечени
74,800
Активни
11,924
Last updated: 21/01/2021 - 06:41 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.