Некатегоризирано

Силниот земјотрес во Турција и Грција сруши неколку згради

Земјотрес со јачина од 7 степени по Рихтер е почувствуван на грчките острови и дел од Турција на Егејското море, пренесуваат медиумите.

Епицентарот на потресот бил 17 километри во морето западно од провинцијата Измир во Турција.

Засега нема информации за евентуални жртви, но ББЦ пренесува дека во Измир се разрушени неколку згради.

 

Македонија

Заболени
55,127
Мртви
1,546
Излечени
32,894
Активни
20,687
Last updated: 24/11/2020 - 15:41 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.