Свет

СИЛНА ЕКСПЛОЗИЈА ВО ЛУГАНСК Детонации во источна Украина, нафтоводот е во пламен (ВИДЕО)

Според руската агенција, нафтоводот „Дружба“ е во пламен по детонацијата. Службите за итни случаи се на терен и се обидуваат да го локализираат пожарот.

Силна експлозија одекнала во Луганск, град во источна Украина, околу 22 часот, пренесува РИА Новости.

Според руската агенција, нафтоводот „Дружба“ е во пламен по детонацијата. Службите за итни случаи се на терен и се обидуваат да го локализираат пожарот.

По првичната експлозија одекнала уште една.

На објавената снимка се гледа силна експлозија, која била видлива од далечина од неколку километри.

Засега не е позната причината за експлозијата.

 

 

Снимка од експлозијата во Луганск, очевидци пишуваат на социјалните мрежи дека гасоводот наводно гори.

Потсетуваме дека вечерва експлозија го потресе и центарот на Доњецк. Целта беше еден од командантите на Народната милиција на ДНР, Денис Синенков, кој за Интерфакс изјави дека не е повреден во експлозијата.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.