Свет

Силна експлозија во КФЦ ресторан во Абу Даби леташе пилешко на сите страни

Снимките што веќе се појавија на социјалните мрежи покажуваат дека експлозијата била разорна, уништени се паркираните автомобили, а пожарот се ширел и кон становите над ресторанот.

Сè уште нема официјални извештаи за можни жртви. Пожарникарите, полицијата и брзата помош се на местото на настанот.

Според првите информации, дошло до експлозија на гас во ресторан лоциран на патот што води кон аеродромот во главниот град на Обединетите Арапски Емирати. Експлозијата се случила нешто по 10 часот наутро.

Снимките што веќе се појавија на социјалните мрежи покажуваат дека експлозијата била разорна, уништени се паркираните автомобили, а пожарот се ширел и кон становите над ресторанот.Македонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 03:42 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.