Живот

Си замина циркусот од нашиот град: Скопјани го испратија Балашевиќ како што доликува

Си замина циркусот од нашиот град: Скопјани го испратија Балашевиќ како што доликува

Гужва пред Универзална сала, се бара паркинг, ечат песните на Балашевиќ. Чиниш само што не започнал еден од неговите многуборјни концерт.Скопјани не го заборавија популарниот Џоле во градот во кој беше чест гостин.

Се собраа да му оддаадат почит како што тоа го направија во сите поголеми градови на Балканот.

На видео бим се слушаа неговите песни, се палеа свеќи, се оставаа плишани играчки како што вели во песната „некои нови клинци“.

Со неговата смрт си оди и „циркусот од нашиот град“……и овојпат не се знае кој беше домаќин а кој гостин.

 Македонија

Заболени
106,110
Мртви
3,176
Излечени
94,275
Активни
8,659
Last updated: 06/03/2021 - 08:41 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.