КолумниТОП

Шваба перел пари и за себе не само за бандата од УЈП

ПОТРЧКОТО НА ЉУПЧО НИКОЛОВСКИ НА ТАПЕТ..ДЕЧКИ СИТЕ ДО ЕДЕН ЌЕ ВЕ СМЕСТАМ У ЗАТВОР ВИ ВЕТУВАМ....

Нема опис за фотографијата.

Нашиот јунак Шваба во с Ранковце продал земја во планина на Кемо гастербајтер во Германија по 30  евра од квадратен метар земја која реално кошта 30 денари и така испрал нелегално стекнати пари само со овој дил испрал 30 илјади евра. По што платил и данок и се демек легално, ама си има предмет во Ранковце обечала земја рају да се све тајне знају..

ЗНАЧИ НЕ ПЕРЕЛ САМО ПАРИ ПРЕКУ УЈП ТУКУ И ПЕРЕЛ ПРИВАТНО ДИРЕКТОРОТ НА СКОПСКИ УЈП НЕБОЈША ШВАБА ПРЕКУ ПРОДАЖБА НА ЗЕМЈИШТЕ.

ВТОРО ЈАВНО ПРАШАЊЕ ОД СДСМОВЦИ ОД РАНКОВЦЕ КОЛКУ ПАРИ НЕБОЈША ЗА ИЗБОРИ ЗЕМА ОД БИЗНИСМЕНИ ВО КАМПАЊА КАКО ДОНАЦИЈА, А ИСТИТЕ НЕ ГИ ПРИКАЖА ВО ПАРТИЈА ТУКУ СИ ГИ ЗАДРЖА ЗА СЕБЕ? И СО ИСТИТЕ СИ ИЗГРАДИ ВЕЛЕЛЕПНА ВИКЕНДИЦА-ПАЛАТА ВО РАНКОВЕЧКА ОКОЛИЈА? ОПИЛА ЧИНАМ

И НЕ ЈЕДИ ГОВНА ШВАБА ОВА Е ИНФО ОД ТВОИТЕ ОД СДСМ…

Мицкоски: МВР и Обвинителството нека ги обелоденат имињата на функционерите од СДСМ и ДУИ кои се дел од аферата за фиктивно испумпување на пари од УЈП, ако не ние ќе ги обелоденимеПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.