КолумниТОП

Што е следно? Латас директор на МРТВ, Мирка главен уредник? WTF Zorane, W T F ???

ФУРКАН СЕ НЕРВИРА ЗА ЗАЕВ И НИЕ, НАЈДОБАР Е ЗОКИ НАЈДОБАР

Го ризикуваш животот, излегуваш на улица се бориш со голи раце против цела мафија и режим за ПРАВДА и СЛОБОДА, ја добиваш борбата и…
Очекуваш мафијата да заврши во затвор – Дела од мафијата завршува во Будимпешта, а тие што не ги пуштија, ги направија партнери па продолжуваат да се богатат заедно.
Очекуваш правда – Предводникот на таа борба изјавува во судница дека тие што го злоупотребија државниот апарат да убиваат, да тепаат, да уништуваат животи биле како и ние… Само ЖРТВИ на Груевски.
Очекуваш да не се краде, украдените пари да се вратат – Крадците ги прават советници и ги консултираат за економски политики… ГИ КОНСУЛТИРААТ КАКО ПОЛЕСНО ДА СЕ КРАДЕ!!!
Во една демократска држава, изборите се светост. Очекуваш следните избори да бидат НОРМАЛНИ, да бидат реална слика на волјата на народот – Они Даштевски го гласаат за претседател на ДИК.
Што е следно? Латас директор на МРТВ, Мирка главен уредник?
WTF Zorane, W T F ???


Македонија

Заболени
89,463
Мртви
2,739
Излечени
74,800
Активни
11,924
Last updated: 21/01/2021 - 05:26 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.