БалканМакедонија

Што договарале Рашковски и Колувија во кафеаната „Мрак“ во Ниш?

Што договарале Рашковски и Колувија во кафеаната „Мрак“ во Ниш?

Телевизијата „Н1“ во својата репортажа од селото Росоман пишува за плантажите со марихуана, врските со контроверзниот српски бинзимен Предраг Колувија, средбите на Рашковски во српската кафеана „Мрак“ во Ниш.

Вниманието на јавноста го привлече пишувањето на БИРН за тајниот состанок во нишката кафана Мрак, на кој, покрај другите, со Предраг Колувија бил и (тогашниот) генерален секретар на Владата на Македонија (Драги Рашковски)-пишува „Н1“.

Koлувија на јавноста е познат како човекот кој сакаше да го намести братот на претседателот Вучиќ. Бизнименот беше уапсен на пат кон Македонија каде требало да добие македонски пасош.

Целата репортажа на Н1Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.