Македонија

ШОКАНТНО: ЗАЕВ НА ВЕРУШЕВСКИ МУ КАЖУВА ДЕКА БОРКИЦА ВАДЕЛА СНИМКИ ОД ТЕЛЕФОНОТ НА ГРУЕВСКИ И ГИ ДАВАЛА НА СДСМ! ЗАТОА БОРКИЦА И ДЕНЕСКА Е ДИРЕКТОРКА

– Кој може да дојде до твојот телефон, освен твоите дома? Од таму ни се интимните снимки на Грујо со гатачката, со црнците на Сејшели и останатите работи, не се вадени од разни тајни служби нити домашни нити странски, туку неговите од дома ни ги пратија тие снимки…

Зоран Заев му објаснува на Верушевски во снимката што ја објави Божиновски.

Не знам како ќе живеам понатаму од кошмарите од тие видеа со Грујо на рајските острови со разни голи црнци, во последне момент решив да не ги објавиме, иако беа дадени на обработка, планот беше прво некој да го праша дали бил на рајските острови и потоа ќе беше хаос… – Заев му се исповеда на Верушевски.

Во колумна на ДУДИНКА, Миленко му дава ултиматум на Груевски по бомбите на Зоран Буревесник за наводните оргии со црнци на Сејшелите:

Затоа, пред Никола Груевски во моментов постојат три опции:

Да молчи и да не се појавува на Фејсбук со тема Шешјшели. Таквата тактика нема да ја стави во заборав оваа снимка, туку напротив ќе ја издигне на ниво на вистина.
Да се огласи на Фејсбук и да каже нешто во стилот на неговата прес конференција од 30-ти јануари 2015-та, „нешто е вистина, нешто е лага, а нешто полувистина“! Тоа баш би било соодветно на неговиот карактер.
И, најсилно, да напише на својот Фејсбук дека НИШТО ОД ОВА НЕ Е ВИСТИНА, се е злонамера, дека се тоа квалификации за уништување на неговиот кредибилитет и дека повикува тој што има таква порно снимка веднаш да ја објави. . Но за ваков храбар и машки настап има еден проблем?! Односно, што ако снимка сепак има?!Македонија

Заболени
101,214
+582
Мртви
3,111
+13
Излечени
90,685
Активни
7,418
Last updated: 25/02/2021 - 20:11 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.