ВЕРСКА РИЗНИЦАКолумниМакедонија

ШОКАНТНО: ПАРТЕНИЈ И СТЕФАН ГО БРИШАТ ИМЕТО МАКЕДОНСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА!

Партениј и Стефан - историски предавници!!!

Партениј и Стефан – историски предавници!!!

Креаторот на политиката за бришење на Македонска Православна Црква е Гркот од Истанбул Вартоломеј. Имплементатор на таквата политика во Македонија е архиепископот Стефан, а директен извршител е злобниот Ѓавол Партениј кој отишол во Ерусалим за да го спроведе бришењето на името Македонска, а да се именува само како Охридска Архиепископија. Со ова се продолжува пропаднатиот проект на Вранишковски, наместо ПОА, Партениј спроведува ОА! Освести се македонски народу, освестете се Правословни Македонци и сите Православни во Македонија, да ѝ се стави крај на оваа предавничка бугарско-грчка политика на Партениј во Македонија! Нека оди во Бугарија и Грција, па нека ја пропагира и штити интереси на Бугарска православна црква и Грчка православна црква! Доста е од вакви квислинзи, доста е од продавање на името Македонија и тргување со Македонската Православна Црква! Да се отстранат итно од нивните позиции, ваквите предавници неофашисти Партениј и Стефан!!!

Нема достапен описНема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

DA DA BESE VO IZRAEL SLUZEA SLUZBA PRV PAT NA MAKEDONSKI VO CRKVATA VO ERUSALIM SO GRCITEПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.