ВЕРСКА РИЗНИЦАКолумни

ШОКАНТНО: МОНАШКОТО БРАТСТВО ВО БИГОРСКИ СЕ РАСПАЃА!!!

Во последниов период, во Бигорскиот Манастир ,,врие”!!! Монаси почнаа да го напуштаат Монашкото братство! Разбирливо! После сите скандали кои го потресоа овој манастир, пред се поради пробугарските дејанија на ѓаволот Партениј! Но не е само тоа! Се зборува дека Партениј, кој глуми мирољубец, а всушност во душата е ,,ѕвер”, физички ги малтретирал монасите, многумина биле претепувани, а некои и сексуално злоставувани. Народот вели: БРОДОТ ШТО ТОНЕ ПАТНИЦИТЕ ГО НАПУШТААТ…! Ѓаволеее, каде ти се монасите Сергеј, Захариј…? Избегаа,а??? Кој е следниот??? Остај ги монасите на мира, нај паметно е, ако знаеш нешто панетно да нсправиш, ти да го напуштиш Бигорскиот Манастир и шут карта у еден правец директно во Бугарија!!! Мрш!

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.