КолумниТОП

ШИРОКА ВЛАДА ВО ЈУНИ? ЗОШТО ДА НЕ АМА МВР И ПРАВДА НА ОПОЗИЦИЈАТА

Се погласно се збори по кулоарите море и од партиите дека на лето е можно да се формира некоја си експертска влада или пак широка партиска која ќе има траење од година дена ќе ги истурка пописот и локалните избори по новите договорени правила фингер принт отворени листи итн…

Да  можно е ова сценарио не брифираат од опозицијата АМА под еден услов Министерството за полиција МВР и за Правда да бидат во рацете на опозицијата, СДСМ нека има Премиер и за финансии ресорот..така ќе дојдеме до интересен и можен развој  ДА ИМАМЕ ВО АПС ПРЕМИЕР КОЈ Е СЕУШТЕ ПРЕМИЕР…Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 10:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.